Látkové denní menstruační vložky z biobavlny | Balení 3 ks


Cena
469 Kč

Výrobce
bamboolik

Kód produktu
PV00001

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Černá, Bílá

balení

Hledáš látkové denní vložky, které budou příjemné, spolehlivé a šetrné k tvým intimním partiím? Tyto menstruační vložky s křidélky jsou vyrobené z příjemného froté z bio bavlny, takže ti splní všechny tvé požadavky! Navíc jsou ekologické a etické, jelikož pochází ze sociální šicí dílny přímo v České republice. Více

Asi nám dáš za pravdu v tom, že když se necítíš komfortně, nemůžeš se uvolnit a plně se věnovat všem denním aktivitám – a během menstruace to platí dvojnásob. Právě proto přišel výrobce Bamboolik s těmito úžasně hebkými a pohodlnými froté vložkami vyrobenými z organické bavlny.

Oproti nočním vložkám jsou kratší, takže se nemusíš bát, že by byly vidět přes uplejší kalhoty či sukni. Přesto ti při běžných denních činnostech nabídnou maximální úroveň ochrany i při silné menstruaci. Důvodem jsou praktická křidélka i efektivní vrstvení použitých materiálů.

Vrstvy látkových menstruačních vložek Bamboolik - biobavlněné menstruační denní

Konkrétní počet vložek, které budeš potřebovat, se odvíjí od intenzity tvé menstruace, počítej ale zhruba se stejným množstvím jako v případě jednorázových vložek. Výhodou však je, že látkové denní vložky jsou pratelné, a tak ti vystačí nejen na jedno použití, ale dokonce po několik cyklů.

Proč nosit látkové denní vložky?

Když si je porovnáš s klasickými jednorázovými vložkami, které seženeš v supermarketu, nabídnou ti hned několik významných výhod. Mezi ně patří: 

  • Dokonalá prodyšnost – díky použitým materiálům jsou látkové denní vložky mnohem prodyšnější než jednorázové, a tak se skvěle hodí například pro ženy, které trpí na gynekologické záněty a podobné nepříjemnosti.
  • Jednoduché složení – látkové vložky nejsou vyrobené z umělých materiálů, jejichž jména ani nedokážete vyslovit, ale z bavlny v bio kvalitě s certifikací GOTS, která je známkou nejvyšší možné kvality.
  • Maximální jistota – vložky jsou navrženy tak, aby zaručovaly maximální savost, k čemuž přispívá nejen použití více vrstev, ale také křidélka oddělená lemovkou, díky které po nich menstruační krev nestéká.
  • Skvěle padnoucí střih – tyto denní vložky nejsou střižené z jednoho kusu i s křidélky, což kromě sníženého rizika protečení zajišťuje i to, že se vložky nikam neposouvají a dokonale drží na svém místě. 
  • Minimalizace odpadu – látkové vložky ti při správné péči vydrží i několik let, takže se ti tvá investice už po několika cyklech několikanásobně vrátí. Výrazně tak snížíš svou produkci odpadu, a tak i celkový ekologický dopad.
  • Pohodlí po celý den – díky kombinaci důmyslného střihu a příjemného materiálu si s látkovými vložkami zajistíš dokonalé pohodlí po celý den. Pro snadné přenášení i výměnu by ti v arzenálu neměl chybět nepromokavý PUL pytlík.

Velkou výhodou také je, že tyto denní vložky umožňují použití nejen během menstruace, ale také při šestinedělí nebo lehké inkontinenci. Navíc je nemusíš používat jen samostatně, ale využiješ je například také jako pojistku menstruační houbě či kalíšku.

Jak prát látkové vložky?

V první řadě je nutné vložky vyprat před prvním použitím. Při něm může dojít k malému zkrácení délky vložky, což je u přírodní bavlny zcela normální. Poté už se délka zafixuje a ke změně velikosti nedochází.

Během menstruace pak stačí látkové menstruační vložky odmočit ve studené vodě a následně vyprat v pračce na 60 °C. Pokud na nich po vyprání zůstanou skvrny, doporučujeme použít tuhé žlučové mýdlo nebo Puer čistící prášek na skvrny.

Zákaz bělení | wikipedia.org Sušení při nízké teplotě | wikipedia.org Zákaz chemického čištění | wikipedia.org

Nepoužívej bělidla

Suš při nízké teplotě

Vyhni se chemickému čištění

Savá vrstva: 100 % certifikovaná biobavlna
Spodní vrstva: 100 % laminovaný polyester
Křidélka: 100 % polyester

Parametry
Barva Bílá, Černá
Materiál Polyester, Bio bavlna
Zapínání Patent, Suchý zip