Mořská menstruační houba | Různé velikosti


Cena
od 169 Kč

Výrobce
Breberky

Kód produktu
PV00042

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Menstruační houba je ekologickou a přírodní alternativou k běžným menstruačním produktům. Skládá se ze 100% přírodních materiálů, a je tedy zcela bez syntetických složek. Její používání je podobné jako u klasického tampónu, avšak je pohodlnější, protože nevysušuje okolní tkáně a nezpůsobuje oděrky. Důležité je nezatěžovat suchou houbičku, aby se nezničila její struktura. Více

Houbičku lze využít i během pohlavního styku. Je dostatečně jemná a flexibilní, takže neomezuje ani nenarušuje intimní chvíle, ale zároveň dokáže absorbovat menstruační krev.

Instrukce k použití

Před zavedením houbičku namočte. Můžete ji rychle smočit pod tekoucí vodou nebo ji nechat nasáknout ve vodě v misce. Po namočení ji vymačkejte, ale nepřehýbejte nebo nekruťte. Po nějaké době ji vyjměte, opláchněte a můžete znovu použít. Pokud nemáte možnost houbičku okamžitě očistit, uložte ji do nepromokavého pytlíčku a použijte novou. Pro extra ochranu během delší doby bez možnosti výměny doporučujeme použít látkovou vložku.

Pokud při prvním použití zjistíte, že potřebujete tvar houbičky upravit, můžete ji lehce zarovnat nůžkami podle svých potřeb.

Čištění

Pro udržení hygieny a prodloužení životnosti je důležité houbičku pravidelně dezinfikovat. Ideální je solný roztok – smíchejte teplou vodu a lžíci soli v malé nádobě. Pro lepší dezinfekci můžete přidat pár kapek TeaTree oleje, ale ujistěte se, že na něj nejste alergická. Menstruační houbu nejdříve opláchněte a poté ji vložte do roztoku tak, aby byla celá ponořená. Nechte ji máčet alespoň tři hodiny, ideálně přes noc. Poté ji propláchněte vodou a nechte uschnout nebo ihned použijte.

Velikosti houbiček

XS 4–5 cm Slabá menstruace
S 5–6,5 cm Normální menstruace
M 6,5–7,6 cm Silnější menstruace
L 7,6–9 cm Silná menstruace
XL 8,9–10 cm Velmi silná menstruace
XXL 10–11,4 cm Extrémně silná menstruace

Fotografie jsou ilustrativní, reálné houbičky se mohou lišit svým tvarem, barvou i velikostí.