Látkové denní menstruační vložky bez křidélek | Různé barvy


Cena
199 Kč

Výrobce
Breberky

Kód produktu
PV00011

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Květy (fialová), Květy (modro-růžová)

ks

Denní vložka je ekologickou alternativou běžných jednorázových vložek. Spolehlivě Vás ochrání při silnější menstruaci i zvýšené inkontinenci, zvládne totiž pojmout více tekutiny než její jednorázová sokyně a díky dvojitému savému jádru ji velmi rychle vstřebá. Více

Používají se stejně, jako jednorázové, jen je nevyhodíte do koše, ale vyperete.

Díky zesílenému středu zvládne i silnější krvácení. Příjemná, hebká a krásná.

Látkové vložky jsou nejzdravější možnou ochranou při menstruaci, inkontinenci, bakteriální či kvasinkové infekci, po porodu či velké ženské operaci. Jsou mnohem savější, prodyšnější, ekologičtější a samozřejmě také levnější než-li komerční jednorázové vložky. To co ale každá z nás ocení hned při prvním použití je především neuvěřitelné pohodlí, které poskytují. Neostýchejte se a vyzkoušejte jaké to je "cítit se jako v bavlnce".

Kdy použít?

Klasická denní vložka je oblíbenkyní zejména žen se silnější menstruací či silnou urgentní inkontinencí, skvěle se také hodí na poporodní očistky. Dvě vrstvy vysokogramážního savého jádra z biobavlny rychle absorbují větší únik moči či krve a zajišťují tak pocit pohodlí a jistoty. 

Výhody ve zkratce:

  • prodyšná
  • nebělená a neparfemovaná
  • savější než jednorázová
  • dvojité savé jádro
  • rychle a snadno se vymění
  • antibakteriální přírodní materiál v bio kvalitě
  • přizpůsobivý střih, který neomezuje v pohybu
  • spolehlivá ochrana při silnější menstruaci i zvýšené inkontinenci

A jak je to s údržbou?

Po použití stačí vložku sepnout a vložit do PUL pytlíčku (v něm je uchována v těch nejideálnějších podmínkách, protože je také vyroben z prodyšného PULu), doma pak vložky přendejte do prádelního koše, který shromažďuje prádlo pro praní na 60°C a do 2-3 dnů vyperte. 

Důležité upozornění - neskladujte ve vodě, to je ráj pro bakterie. Samotné praní by pak probíhá následovně: sepnuté vložky rozepněte a vložte do pračky spolu s dalším prádlem (plňte maximálně do ½), zapněte samostatný program máchání a teprve poté hlavní prací cyklus na 60°CNa vložky zásadně nepoužejte aviváž ani prací prášky na bázi mýdla, způsobují obalení vláken a materiál pak ztrácí svou savost.

Pokud se stane, že Vám na vložce zůstanou i po vyprání skvrny, není třeba vložku prát znovu. Z hygienického hlediska je vložka dostatečně ošetřena a vydesinfikována a jde pouze o estetický dojem. Skvrna nejčastěji zmizí během dalších dvou pracích cyklů. Pokud by Vám to však vadilo, můžete vložku potřít žlučovým mýdlem, které necháte působit, poté vložku dostatečně propláchnete a pokračujte v klasické prací údržbě, případně lze na odstranění skvrn použít i Puer bělící prášek v němž necháte vložky odmočit.